Domů / Novinky / MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN
Facebook

MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN

PRIMASPLAT - MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN - Profesionální péče o zuby    Mezinárodní den žen - ve zkratce MDŽ, je mezinárodním svátkem, který připadá každoročně na datum 8. března. Tento den je velmi významný a hlavní roli mají všechny dívky, ženy, dámy, maminky, manželky, babičky, sestry, dcery, kolegyně, sousedky

PÁNOVÉ, NEZAPOMEŇTE NA ŽENY, KTERÉ MÁTE VE SVÉM SRDCI A OKOLÍ  A POTĚŠTE JE PROJEVENOU ÚCTOU, ÚSMĚVEM, KYTIČKOU NEBO DÁRKEM.

Tento svátek každoročně připadá na datum 8. března. Jedná se o velmi významný den a hlavní roli mají všechny dívky, ženy, dámy, maminky, manželky, babičky, sestry, dcery, kolegyně, sousedky :-) Nechte se inspirovat naší nabídkou nebo se zapojte do naší soutěže (více info již brzy). Kvalitní produkty potěší každou ženu.

NĚCO MÁLO Z HISTORIE MDŽ

Každý svátek má svůj původ, ale ne každý je tak spletitiý. Mezinárodní den žen je mezinárodně uznávaný svátek, stanovený Organizací spojených národů, k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908, které bojovaly za lepší pracovní podmínky. MDŽ je tedy známý již po několik generací a od jeho prvních oslav uplynulo už více než 100 let. V bývalém Československu byl Mezinárodní den žen plný pompézních oslav. Ženy byly obdarovávány rudými karafiáty, bonboniérami, froté ručníky, kazetami s mýdly, dětí vyráběly přáníčka, a na podnikových oslavách se s oblibou recitovali verše. Po roce 1989 byl MDŽ vytěsněn z kalendářů i z povědomí. V roce 2003 byla schválena novela zákona o svátcích a v roce 2004 byl opět zapsán do kalendáře jako významný den :-)

Datum 8.března je uznávaný v mnoha částech světa. Připomínat si ho a oslavovat je velice důležité. Znamená to podporovat a souhlasit s rovnými příležitostmi pro ženy i muže nejen ve veřejném životě, ale také zejména v zaměstnání, rodině, vzdělání i politice. MDŽ je demonstarcí za odstranění diskriminace. Boj za ženská práva už ušel dlouhý kus cesty, ale dlouhý kusty cesty má stále před sebou, protože i dnes, v 21. století, se v některých zemích ženám rovnoprávnosti nedostává.